Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

1. Víkend s BC- Jelenec

 (c)by Hella

Víkend s beauceronom je za nami. Pozitívne zážitky u mňa v mnohom prekonali tie negatívne, takže som spokojná a správne nažhavená na ďalšiu podobnú akciu. Teší ma, že veľká väčšina správne pochopila zmysel celého víkendu a odchádzala spokojná. Len sa mi potvrdilo, že podobné akcie sú potrebné, aby majitelia beauceronov získavali spätné informácie o svojich zverencoch a neskôr svojich odchovoch. Mnohí zistili, že ak sa správajú prirodzene a uvoľnene ( a tu to naozaj nebolo ťažké), správajú sa tak aj ich štvornohí zverenci. Pre prvú akciu tohto druhu som sa snažila vybrať prostredie prajné ku psom s množstvom možností od mimoriadne udržiavanej tréningovej plochy, cez okolité lesy po miestne rybníky, aby si každý našiel formu vyžitia pre svojho psa, ktorá mu najviac sedí. Veľmi si cením možnosť voľného pohybu našich psov napriek takmer plne obsadenému kempu aj inými hosťami. Myslím, že sa medzi nimi našli aj obdivovatelia tohoto plemena a možno budúci majitelia. Najviac obdivných poznámok na adresu tohto plemena bolo typu- impozantný zjav, prirodzené pokojné a neagresívne správanie, ovládateľnosť a naviazanosť na majiteľa. Teší ma, že aj vzdialenejší majitelia beauceronov boli ochotní merať dlhú cestu, aby sa stretli s ostatnými. A teší ma aj to, že prišli aspoň na chvíľu tí, ktorým práca alebo súkromné okolnosti nedovolili zúčastniť sa celého víkendu. A úplne najviac zo všetkého ma teší, že tu bolo viac beauceronov ako na akejkoľvek výstave psov na Slovensku! Tak len pre poriadok- tieto psy tu boli: Circo Janka Javorku, Karči Sone Špaňúrovej, Cezar Maja Haranta, Indy Maťa Uherčíka , Costaud Šaci Leczki, Lizy Miša Novosádka, Sorbone Alenky Petrášovej, Oxi, Falco a Angel Attilu Veszelku, Gera Vierky Mozolovej, Gero Janky Belanskej, Eros Mária Hanuseka, moja Ada, Boulette Danušky Meckovej, Tessa Lucky Paulovičovej, Tara a Abuka Sylvie Navarovej, Grétka Helly Kratochvílovej, Assumi Jakubičkovcov a Gora Ady Hrabovskej. A boli tu aj iné plemená: zlatý retriever Aslan a čierny labrador Blacky Petry Starovičovej,  malinoiska Destinée Tunde Karvanskej, JRT Jackie Janka Javorku, minibullteriérica Heidy Mira Dobáka, weimarský stavač Crash Ruži Gabašovej a Alkin NO Tyson.
Podľa komentárov zúčastnených bol výcvik vynikajúci, za čo sa treba poďakovať Jankovi Javorkovi ako vedúcemu výcviku a nášmu skvelému figurantovi Ivovi Polešenskému. Cvičilo sa v podstate nadplán, len sme museli poposúvať začiatky výcvikov, aby sme využili čas mimo najväčších horúčav. V sobotu a v pondelok ráno sa aj stopovalo pod skúseným dohľadom Janka Javorku.
Podľa spokojných tvárí a odozvy od väčšiny zúčastnených bola výborná domáca strava, a niekedy tak veľké porcie, že sa z nich ušlo aj psom- na ich veľkú-preveľkú radosť. Na obedy a večere sme svojich miláčikov samozrejme vodili. Aj to bola predsa socializácia. Dokonca sme mali možnosť ochutnať skvelý kotlíkový guláš z diviny, ktorý nám do skorého rána s piatka na sobotu varili Attila a Peťka.
Ubytovacie zariadenie má už svoje lepšie časy dávno za sebou, ale tráviť na chatke viac ako len dobu potrebnú na spánok nebolo účelom tohto pobytu. Vonku bolo príjemne a kávičku si každý rád vypil v družnej debate s ostatnými. Psy sa zatiaľ hrali a naháňali a padla dokonca poznámka, že dívať sa na to je lepšie ako na televízor. Úplne súhlasím:-)                   iika
 

Pozrite si FOTOGALÉRIU z tejto akcie!

Za krásne pamätné plakety (vyobrazenie je v titulke) pre účastníkov Víkendu ďakujem Helle Kratochvílovej.

Tí, ktorí odišli skôr, ako Hella prišla si môžu vyžiadať plaketku u mňa. (0903/406 144 alebo adonne@seznam.cz)


TOPlist
aktualizované: 14.11.2011 11:02:59